2 Nisan 2015 Perşembe

Kaş ve Kirpik BakımıMerhaba uzun bir aradan sonra tekrar buradayım:):):) Bu aralar ilgilimi çeken bir konudan bahsetmek istiyorum.Hatta kafayı buna taktım bile denebilir. Eskiden kalın olan ama moda ince kaş olduğu için epey bir incelttiğim kaşlarımı yeniden istiyorum:)Artık kalın kaş makbul ama bu sefer sadece moda olduğu için değil ince kaşın yüzüme yakışmadığını düşündüğüm için  kalınlaştırmak istiyorum.
Tabii bu arada kirpikleri de unutmamak lazım uzun kirpiklerimiz olsa hiç de fena olmaz....


Kozmetik ürünleri kullanmayı pek sevmiyorum açıkcası onların bir işe yaradığına inanmıyorum.Oyuzden doğal yağlarla evde rahatça hazırlayabileceğiniz bir karışımı denemek istedim.Tabii doğal olsun dediğimde hep karşıma badem yağı çıkıyor.:)Hazırlaması çok kolay bu tarifi ben denemeye başladım sonuçları için suan size kesin birşey söyleyemem ama zaman içinde mutlaka paylaşacağım.Denemekten birşey olmaz en azından yenileri çıkmasa bile var olan kaş ve kirpiğimin dökülmesini engelleyeceğine innaıyorum.


KAŞ İÇİN:

 *Öncelikle yüzünü temizleyin . 1 yumurtanın beyazına biraz toz şeker ekleyip karıştırın ve bu karışımı kaşına peeling yaparak uygulayın ve yarım saat kaşınızda bekletin sonrasında kaşınızı temizleyin.Bemix ampulu( eczanelerde bulabilirsiniz) kulak pamuğu ya da temiz bir rimel fırçasıyla kaşınıza sürün ve 1-2 saat bekletin.Biraz kötü kokuyor ama olsun uzayacaksa değer:):)Kaşınızı gülsuyu ile temizlemenizi tavsiye ederim.Gülsuyu temizlerken de nemlendirir.

*Bir diğer uygulamada  hint yağı ve tatlı badem yağını karıştırıp  temiz bir rimek fırçasıyla kaşınıza sürün .2-3 saat beklettikten sonra temizleyebilirsiniz.Bunu gece yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.
*Sarımsağı ortadan ikiye bölün ve kaşlarınıza sürün biraz kötü kokabilir ama bir süre beklettikten sonra temizleyin.

Siz hangisini isterseniz deneyin ben hepsini değişimli olarak uyguluyorum :))
KİRPİK İÇİN;

*Hint yağı ve tatlı badem yağını karıştırıyoruz. Temiz rimel fırçası ile kirpiklere uyguluyoruz.Size tavsiyem akışkan özelliğinden dolayı gece yatmadan önce uygulamanız ve bu şekilde sabaha kadar kalması. Bunu düzenli olarak uygulayabilirsiniz.Gülsuyu ile temizliyoruz.

Hint yağı ve tatlı badem yağı kirpikleri ve kaşı besler ve nemlendirir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...